De derde aflevering van Holland Vaart beginnen we in Almere-haven bij de plaatselijke watersportvereniging. Hier hebben we afgesproken met voorzitter Wilbert Nieuwenhuizen. Vervolgens gaan we langs bij eiland De Schelp waar beheerder Edo Rosenbaum ons al opwacht.
In Harderwijk spreken we met Rita Braam, directeur van de Gebiedscooperatie Gastvrije Randmeren, over het nieuwe vaarnetwerk en de aanpak van waterplanten. Landschapsjournalist Fokke Bosker maakte de gids ‘Rondjes om de Randmeren.’ In het boekje belicht hij de wandel- en fietsroutes vanuit de havens en aanlegplaatsen van de Randmeren. Onno Walda van Varen doe je Samen! legt je tijdens een vaartocht met zijn sloep, de belangrijkste gedragsregels op het water uit.
In de volgende aflevering van Holland Vaart bezoeken we het eiland Pierland waar we hartelijk worden ontvangen door beheerder Peter Coke.
‘Holland Vaart’ is geproduceerd voor en door Watersport-TV online.